Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Велика корпорація чи невеличка фірма - що обрати?
Важная информация

Зазвичай великі корпорації асоціюються у більшості людей зі стабільністю, престижністю та високою заробітною платою. Однак не кожен готовий працювати у великій компанії, віддаючи перевагу невеличким приватним фірмам.
У будь-якій компанії є свої плюси і мінуси, саме про них ми сьогодні й поговоримо
.

Зарплата
Багато студентів мріють після інституту влаштуватися на роботу у великі компанії з відомими іменами - у тому числі і тому, що розраховують на великі зарплати. Проте тут їх чекає здивування - платять далеко не «шалені» гроші. При цьому оклади на певні позиції, як правило, жорстко прописані.
В подібній компанії доведеться спочатку попрацювати за досить невелику суму - на перспективу. Зате, зайнявши одну з провідних позицій, можна отримувати справді великі гроші. У маленьких компаніях усе не так однозначно - зарплати можуть бути як вищими за середні, так і зовсім маленькими - залежно від успішності і галузі діяльності фірми.

Кар’єрне зростання
Можливостей кар’єрного зростання у великій компанії, звичайно, більше - є, куди рости. Провідний фахівець, начальник відділу, начальник департаменту. Тут досить складно сидіти по 2-3 роки на одній посаді: людина, що сумлінно виконує свої обов’язки, швидше за все, зможе зайняти більш високу посаду. Керівників “ззовні” тут мало, в основному, топ-менеджери і які-небудь рідкісні фахівці, яких складно знайти і доводитися “перетягувати” з інших компаній. Більша частина керівного складу середньої ланки «вирощена» всередині компанії. У маленькій компанії може статися так, що старший за посадою, приміром, менеджера з реклами - лише генеральний директор, він же власник компанії. Зайняти його місце неможливо.
Інша справа, якщо компанія почне рости і розвиватися - тоді ви зможете зайняти одну з провідних посад і говорити, що стояли біля витоків компанії. Якщо проявити себе творчо, знайти нестандартні рішення, можна здійснити прямий вплив на розвиток і зростання компанії, і необов’язково йти до цього довго, методично піднімаючись по сходинках кар’єрних східців.

Обов’язки
Великі компанії зазвичай практикують чіткий розподіл обов’язків. За кожним закріплена певна функція, і саме за виконання цієї функції людина і несе відповідальність.
Нерідко люди, які працюють над однією справою,  не дуже чітко уявляють обов’язки одне одного. Жорсткий розподіл праці дуже ефективний для роботи компанії, але не завжди вигідний для кар’єри певної людини. Проте повна зосередженість на одній ділянці роботи дозволяє відточити свій професіоналізм.

Колектив
Багато хто цінує маленькі компанії за теплі, майже “сімейні” взаємини. Справді, коли декілька людей довгий час знаходяться пліч-о-пліч одне з одним, складаються близькі стосунки. Проте якщо взаємини раптом не «заладяться», така “близькість” може обернутися величезним мінусом.
Великий колектив багатий також і багатим соціальним життям. Тут частіше з’являються нові люди і йдуть старі, ширшим є коло знайомств. Для багатьох жінок важлива також можливість попліткувати, обговорити, хто у що одягнений і продемонструвати себе. В офісі багато хто проводить мало не половину свого життя, і усі ці соціальні аспекти для багатьох дуже важливі. Крім того, влитися у великий колектив, де люди приходять, йдуть і змінюють посади, легше, ніж в колектив з 7-8 осіб.

Корпоративна етика
Не варто забувати про те, що у великих компаніях обов’язковою є корпоративна етика, нерідко офіційно прописана в Статуті. Вона може існувати і в маленьких приватних компаніях, але набагато рідше, і, як правило, не така строга. Тут навряд чи оштрафують за появу в офісі в джинсах або за розпивання чаю на робочому місці. До того ж, в невеликій фірмі легше домовитися з начальником про вільний графік або відпроситися у своїх справах.

Отже, спробуємо виділити переваги різних компаній:

Переваги роботи у великій компанії:
 1. Кар’єрне зростання.
 2. Фінансова стабільність.
 3. Соціальний пакет, офіційна зарплата, дотримання трудових норм.
 4. Престижність “гучного” імені.

Переваги роботи в маленькій компанії:
 1. Можливість швидко проявити себе
 2. Вільніше ставлення до графіку роботи, відсутність суворих корпоративних правил.
 3. Причетність до кінцевого результату роботи компанії.
 4.Різноманітний досвід.


Однозначної відповіді, що ж все-таки краще - велика компанія чи маленька - дати неможливо. Усі люди різні, і компанії також різні. Перед тим, як почати шукати нову роботу, проаналізуйте свої потреби і здібності, слабкі і сильні сторони, і після цього починайте пошук роботи “свого масштабу”.Автор: Импульс Источник: http://kaimpuls.com

RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email