Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Синдром інформаційної втоми - нова хвороба ХХІ століття
Важная информация

Професія менеджера, а тим більше “топ-менеджера”, має ряд певних побічних ефектів. Крім усього іншого, тепер у менеджерів виявлено ще одне профзахворювання під назвою “Синдром інформаційної втоми”.

Доктор Девід Люіс, провідний англійський психолог, опитав 1313 менеджерів різного рівня із США, Великобританії, Австралії, Гонконгу і Сінгапуру у рамках дослідження “Помираючи від інформації” (Dying of Information). На його думку, “занадто великий обсяг інформації такий же небезпечний, як і занадто маленький. Її надлишок може привести до паралічу аналітичних здібностей, ускладнивши можливість правильного вибору або прийняття оптимального рішення”.

Згідно з даними опитування, наслідком інформаційного перевантаження менеджерів стають різноманітні затримки, неефективне управління часом, напруженість, стрес. Усе це спричиняє за собою втрату відчуття задоволеності своєю роботою, а у багатьох випадках навіть призводить до хронічних захворювань.
Що ж відбувається сьогодні? Світ переобтяжений інформацією. В англійській мові існує маса термінів, що характеризують цю ситуацію : “надлишок інформації”, “інформаційна трясовина”, “інформаційний туман” і ін.
В другій половині 1990-х років було підраховано, що доступний людству обсяг інформації подвоюється кожні 5 років. Нині цей період скоротився до 18 місяців. Тенденція збережеться до кінця 2020 року, коли обсяг доступної інформації подвоюватиметься кожні 73 дні.

Сьогодні багато хто,  не лише тільки журналісти і аналітики, відчувають щось на зразок докорів сумління та докоряють собі за непроінформованість:  “Ну чому я не знаю більше про фондовий ринок, про земельну реформу, про те, як проходить черговий раунд Формули-1? Адже інформація десь поруч”!
Розслабтеся. Усе знати неможливо, і це не потрібно. Інформація-це не те ж саме, що знання, і має мало спільного з мудрістю і вмінням. Вона швидше схожа з невпорядкованим запасом і може згодитися вам в телевікторині, але не в прийнятті серйозних бізнес-рішень.
Але якщо замислитися, чи справді існує проблема перевантаженості інформацією?
Насправді однією з найбільших проблем є збільшення обсягів “неінформації”, тобто усіх тих відомостей, яким бракує якості, значущості і корисності, які при цьому відволікають   нашу увагу і навіть витісняють те, що нам насправді необхідно.
Занадто велика увага зазвичай приділяється процесу збору сирого матеріалу і недостатня – важливішому -  перетворенню інформації на знання.
Кожен менеджер повинен усвідомлювати, коли йому вистачає інформації для ухвалення рішення, і вміти правильно визначити її релевантність.

Отже, знову подивимося на інформацію сьогодні. Її  дуже багато, вона доступна, але на пошук справді корисної інформації витрачається маса часу.
Можливості безкоштовного пошуку через інтернет мають ряд очевидних мінусів - пошук за ключовими словами видає масу сміття і лише малу частину дійсно корисної інформації. І до цієї частини відразу можна поставитися із сумнівом.
Існують також спеціальні бази даних, пошукові системи, спеціалізовані інформаційні портали і інше.
Не зменшуючи переваг і користі перелічених способів, варто однак зазначити, що вони все ж не в змозі повністю розв’язати проблему. Усі вони, в основній масі, управляються технікою. Машини і програмне забезпечення чудово працюють над рішенням конкретних завдань - обробка даних, індексація, пошук і тому подібні функції. Але вони не в змозі задати і тим більше відповісти на питання, наскільки знайдена інформація релевантна і що за нею стоїть. На це здатний лише людський мозок.
Проблема перевантаження інформацією полягає не в технології, вона має “людський аспект”.
Тому, щоб бути в курсі подій, багатьом компаніям доводиться тримати величезний штат співробітників, які різними способами щодня шукають необхідну інформацію.
Тобто якщо ми не можемо усього знати,  ми повинні довіряти іншим людям в пошуку інформації для нас. Делегування завдання пошуку і обробки информации- відповідальна ланка в підготовці ухвалення рішень менеджерами.
На ринку існує зростаючий сегмент інформаційних консультантів або інформаційних провайдерів, які беруть цей “головний біль” на себе.
Спостерігається попит не на інформацію взагалі, а конкретно на ту інформацію, яка відразу стає знанням, дає можливість приймати рішення.Автор: impuls Источник: http://kaimpuls.com

RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email