Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Помилки роботодавців під час співбесіди
Важная информация

Співбесіда - це не лише знайомство компанії з кандидатом, але й знайомство кандидата з компанією. І попри те, що сьогоднішній ринок праці - це все-таки ринок працедавців, претенденти не завжди готові прийняти стиль проведення інтерв'ю і поведінку інтерв'юера. Сьогодні ми розглянемо основні помилки, що допускаються працедавцями на співбесіді.

Помилка перша : запізнення вам не пасує!


По відношенню до претендентів дуже часто звучать заклики бути пунктуальними, оскільки запізнення - недопустима помилка, що розцінюється працедавцем як знак неповаги. Проте роботоцедавці здійснюють цю помилку не рідше, ніж претенденти. Постарайтеся розрахувати час так, щоб закінчити усі ваші справи до того моменту, як претендент зайде у ваш кабінет. Допустиме запізнення на декілька хвилин, але не більше. Пам'ятайте, що ви - обличчя компанії, претендент судить про компанію саме по вашій поведінці, а запізнення на першу зустріч характеризує компанію не з кращого боку.

Помилка друга : хвилювання - не привід для відмови!

На жаль, багато рекрутерів не враховують, що абсолютна більшість претендентів хвилюються на співбесіді, незалежно від того, це перша їх співбесіда чи десята. Дуже важливо брати це до уваги. Для претендента співбесіда - складний процес, він розуміє, що зараз його перевірятимуть і оцінюватимуть. Тому важливо розрізняти, які промахи претендент може допустити через власну некомпетентність, а які можна списати на хвилювання.

Помилка третя : зарозумілість - шанс втратити кандидата назавжди.

Одна з найпоширеніших помилок працедавців - це спілкування з претендентом з позиції "старшого", розмова звисока. Претендент оцінює компанію передусім по поведінці тієї людини, яка проводить з ним співбесіду. І саме від HR -менеджера залежить, якою компанія залишиться в очах претендента. Погодьтеся, адже нікому не хочеться працювати в компанії, де до нових співробітників, та і взагалі до людей - знайомих і незнайомих - ставляться зарозуміло і гордовито.

Помилка четверта : обіцянки слід виконувати

Частенько,HR -менеджер упевнений, що його робота з кандидатом закінчується в той момент, коли той виходить за двері його кабінету. Проте якщо Ви пообіцяли претендентові, що передзвоните йому і повідомите результат - обіцянку потрібно виконати. Якщо ви не сказали людині впродовж інтерв'ю, що вона підходить (чи не підходить) на цю посаду, а сказали що повідомите йому про результати пізніше, будьте впевнені, що вона чекатиме від вас дзвінка.

Помилка п'ята : формалізація - це не метод

Коли співбесіду проводить не керівник компанії або лінійний керівник підрозділу, а HR -менеджер, трапляється так, що основні критерії - тобто професійні якості претендента, відходять на другий план, поступаючись місцем формальним критеріям - таким як вік, рівень освіти і так далі. Таким чином, HR -менеджер може відсіяти відповідного співробітника, не розібравшись чи справді він не досить кваліфікований для цієї роботи, або він просто не зовсім вписується в стандартні вікові і інші рамки.

Помилка шоста : доречне і недоречне

Іноді керівник компанії намагається застосувати не зовсім відповідні методи ведення інтерв'ю. Наприклад, досить часто керівництво проводить стрес -інтерв'ю для співбесіди на посаду, яка абсолютно не передбачає особливих стресових ситуацій. Також іноді претендента просять пройти декілька рівнів співбесіди, тоді як достатньою є лише одна.

Помилка сьома : не підказувати!

Основна мета співбесіди - з'ясувати наскільки кандидат відповідає вакантній посаді. Проте дуже часто роботодавець ставить претендентові питання, в яких вже закладена відповідь. Наприклад, "Як би ви вчинили в такій ситуації - так чи так". Претендент інтуїтивно розуміє, яка відповідь для роботодавця є прийнятнішою і не може встояти перед спокусою відповісти саме так. Тому такі питання нічого не можуть сказати про кандидата.

Помилка восьма : надія на імпровізацію

Дуже важливу роль відіграє логічна побудова бесіди. Частенько у претендента складається враження сумбурності бесіди через недостатню підготовленість інтерв'юера. Питання в інтерв'ю мають бути послідовними, в жодному разі не варто перескакувати з однієї теми на іншу. Враження, яке справить сумбурна і незв'язна бесіда, може коштувати компанії втрати цінного співробітника, якого не влаштує така поведінка роботодавця на співбесіді.Автор: impuls Источник: http://kaimpuls.com

RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email