Карта сайта Написать нам

Присылайте нам отзывы и пожелания

Введите сообщение
Введите ваше имя
Введите ваш email

Рекомендовать другу

Порекомендуйте наш сайт друзьям

Введите имя друга
Введите email друга
Введите ваше имя
Введите сообщение

Войти
Якщо співробітники просять підвищити їм зарплату...
Важная информация

Кожному керівнику рано чи пізно доводиться вести переговори про підвищення зарплати. Іноді підвищити її просять просто так, інколи дуже ображаються на відмову, у деяких випадках починають шукати нову роботу. Трапляється так, що часу, витраченого на даремну розмову, просто шкода. Отже, що робити керівникові, щоб переговори про підвищення зарплати були максимально ефективними?

1.    Формалізувати умови, за яких така розмова взагалі можлива. У деяких великих компаніях підвищення зарплати можливе лише після атестації, і графік розписаний на рік наперед. Це дозволяє уникнути ситуації, коли одна людина отримає підвищення зарплати, а за нею тут же приходять просити всі інші («а хіба я гірший?»)
2.    Максимально використати нематеріальну мотивацію персоналу. Основний принцип - викликати у людей позитивні емоції відносно компанії. Робота може задовольняти не лише матеріальні потреби людини. Якщо співробітникам комфортно працювати, колектив дружний, а керівництво справедливе, думати про надбавку до зарплати буде небагато з них. І просити про це будуть вчасно і адекватно.
3.    Система мотивації персоналу має бути максимально прозорою і прив'язаною до продуктивності праці. Тоді в переговорах можна буде оперувати конкретними цифрами.
4.    Моніторити ситуацію -  переговори не мають бути несподіваними, не можна провокувати підлеглих на пошук роботи. Деякі використовують мережу «доповідачів», деякі моніторять ринок праці або стан справ у конкурентів.
5.    Підготуватися до майбутньої розмови, попросити надати заздалегідь підготовлений письмовий звіт про роботу. Продумати аргументи для переговорів.
6.    Під час переговорів слід бути максимально конкретним. Кожна домовленість повинна фіксуватися на папері, а потім переноситися в розпорядження. Не варто пудрити мізки, краще відразу сказати «ні» і закінчити переговори, якщо таке рішення вже прийняте.
7.    Розділити для себе працівників на дві категорії - цінних і тих, яких легко замінити. З другою категорією переговори звести до короткого ввічливого інформування, що прийняті рішення переглядатися не будуть і на ринку досить аналогічних фахівців. До людей з першої категорії застосовувати лише індивідуальний підхід. Як правило, вони працюють не заради грошей, а значить їх прохання майже завжди розумні і адекватні.
8.    Завжди вимагати аргументації щодо вигоди компанії. Питання «а що я з цього матиму» в цій ситуації вкрай доречне. Навіть якщо спровокувати працівника на шантаж  а-ля «по-іншому я звільнюся «, це внесе ясність  у взаємини. Найчастіше утримати працівника вигідніше, ніж звільнити. Основна мета тут - прийти до взаємовигідної співпраці. Наприклад, «завершіть проект -  отримаєте премію». Це стимулюватиме працівника підвищити свою продуктивність, щоб вистачило часу на новий проект.
9.    Проводити переговори у вигідній для себе обстановці. Самому вибирати час, місце і учасників переговорів. Іноді корисно запросити на розмову менеджера з персоналу або колегу.
10.    Звести до мінімуму емоції і людський чинник. Не зліться на підлеглого за те, що він підняв цю тему. Він продає свою працю і хоче отримувати за це максимальну винагороду. І не зліть його погано мотивованими рішеннями. Рішення повинне прийматися на основі формальних параметрів, які можна перевірити, - ситуація на ринку праці, обсяг роботи, кваліфікація, знання і навички. Аргументи «добре-погано» і «хочу-не хочу» в розрахунок братися не повинні.
11.    Не ставте собі за мету відмовити підлеглому будь-якою ціною або прогнутися якомога менше. У переговорів може бути лише дві мети - перегляд оплати праці відповідно до нових умов (наприклад, індексація) та отримання взаємної вигоди (наприклад, запуск нового проекту).Автор: impuls Источник: http://kaimpuls.com

RSS лента вакансий

Регион
Сфера деятельности

Рассылка вакансий

Регион
Сфера деятельности
Ваш email
Введите Ваш email